Do tragicznego zdarzenia doszło około godz. 3 w Żychlinie, w powiecie kutnowskim, w jednym z budynków mieszkalnych. W pożarze zginął 48-letni mieszkaniec kamienicy.

Nad ranem dyżurny straży pożarnej przyjął zgłoszenie o pożarze w jednej z żychlińskich kamienic, mieszczącej się przy pl. Jana Pawła II. Na miejsce zostały wysłane trzy jednostki gaśnicze.

Jak poinformował st. kpt. Jędrzej Pawlak, oficer prasowy łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi - Ogień pojawił się w mieszkaniu znajdującym się na pierwszym piętrze budynku. W pomieszczeniu o powierzchni ok. 5x5 m płomienie rozprzestrzeniły się na łóżko, szafę i część podłogi. W środku znajdował się także lokator, 48-letni mężczyzna. Mimo szybkiej próby podjęcia reanimacji nie udało się go uratować.

W chwili pożaru w budynku znajdowało się łącznie 5 osób. Ich ewakuacja nie była konieczna.

Akcja gaśnicza zakończyła się ok. godz. 5.00. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia przez mężczyznę znajdującego się w mieszkaniu. Ze wstępnych ustaleń straży pożarnej wynika, że mógł on zasnąć z papierosem w ręku.