W Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej o godzinie 18.00 rozpoczęło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z mieszkańcami miasta. To pierwsza wizyta Morawieckiego po powołaniu go na urząd prezesa Rady Ministrów.

Nasz program będzie w szczególny sposób uwzględniał potrzeby województwa łódzkiego, które najbardziej ucierpiało w czasach transformacji gospodarczej - zadeklarował w czwartek premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z mieszkańcami Łodzi.

Podczas swojego wystąpienia Prezes Rady Ministrów nawiązał też do Łodzi i województwa łódzkiego. Wskazał, że spotkanie odbywa się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej, która - jak podkreślił - została nagrodzona pierwszą lokatą w ogólnoeuropejskim konkursie na najlepszą strefę ekonomiczną dla małych i średnich przedsiębiorców.

Premier zauważył, że ta strefa ekonomiczna, podobnie jak inne w kraju, została powołana, by "radzić sobie z wysokim bezrobocie, w tych miejscach gdzie się ono pojawia". "Właśnie Łódź, województwo łódzkie było tym miejscem, które najbardziej ucierpiało w czasach transformacji gospodarczej. Dlatego nasz program będzie w szczególny sposób uwzględniał potrzeby województwa łódzkiego" - zapowiedział szef rządu.

Dodał, że po rozmowach z parlamentarzystami z tego województwa "przeprowadziliśmy szybką akcję zmiany podejścia do Specjalnych Stref Ekonomicznych". "Już teraz, od 1 lipca, w każdym zakątku województwa łódzkiego, a w szczególności tam gdzie są jeszcze wyższe poziomy bezrobocia, (...) preferencje dla inwestorów- małych, średnich, większych, polskich i zagranicznych - będą największe, niezależnie od tego, czy dany kawałek powiatu jest dzisiaj częścią SSE, czy nie" - oświadczył premier.

"Dzięki temu chcemy wzmocnić proces transformacji (...) całego województwa łódzkiego, które wraz z upadającym przemysłem tekstylnym w pierwszych 20 latach, po 1989 r. niezwykle ucierpiało na tamtych przemianach" - dodał.