Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Łodzi, podczas kontroli drogowej na autostradzie A1 w okolicach Wiśniowej Góry, odkryli i zabezpieczyli ponad 5 ton nielegalnego suszu tytoniowego. Jego szacunkowa wartość to około 2,3 mln zł.

28-letni kierowca samochodu usłyszał zarzut uchylania się od opodatkowania, za co, w tym przypadku grozi mu, obok wysokiej grzywny, kara pozbawienia wolności do lat 5. Jak informuje Agnieszka Pawlak rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi, kontrola została przeprowadzona w sobotę, 7 lipca. W trakcie sprawdzania samochodu dostawczego marki DAF na zachodniopomorskich numerach rejestracyjnych funkcjonariusze łódzkiej Służby Celno-Skarbowej znaleźli w aucie puste opakowania po kwiatach. Za nimi schowany był susz tytoniowy, pochodzący z nielegalnego źródła, w sumie 5051 kg.

Podatek akcyzowy, ciążący na zabezpieczonym suszu, oszacowano na około 2,3 mln złotych - informuje Agnieszka Pawlak Rzecznik Prasowy Izby Administracji Skarbowej w Łodzi.