To będzie mecz o przetrwanie. Dziś na stadionie Kazań Arena na przeciwko siebie zagrają reprezentacje Polski i Kolumbii. Obie drużyny grają mecz o wszystko, bowiem przegrana któregokolwiek zespołu oznacza jego koniec na tych mistrzostwach. Początek meczu dziś o 19:45 w TVP1 i TVP Sport.

Polska i Kolumbia zagrają ze sobą szóste oficjalne spotkanie. Będzie to pierwszy mecz pomiędzy nimi na Mistrzostwach Świata.

Pierwszy raz reprezentacje Polski i Kolumbii spotkały się w Ingolstadt w fazie grupowej na Igrzyskach Olimpijskich w 1972 roku. Wtedy Polacy pokonali drużynę z Ameryki Południowej 1:5. Było to jednak nieoficjalne spotkanie.

Do tej pory reprezentacje rozegrały ze sobą 5 spotkań. Wszystkie te mecze były towarzyskie. Bilans meczów wynosi 2:3 dla reprezentacji Kolumbii. Ostatni mecz rozegrały ze sobą w Chorzowie w 2006 roku. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1 dla gości. Żadne z dotychczasowych spotkań obu drużyn nie zakończyło się remisem.

Przed mistrzostwami w rankingu FIFA opublikowanym 7 czerwca, reprezentacja Polski znalazła się na 8. miejscu, natomiast reprezentacja Kolumbii uplasowała się na 16. pozycji.

Mecz Polska - Kolumbia, dziś o 19:45 w TVP1 i TVP Sport