Mówi się o nich, że to kwiaty dla cierpliwych lub że trzeba mieć do nich rękę. Hodowcy są zgodni bywają kapryśne. Wszystkie kaprysy potrafią jednak wynagrodzić, gdy tylko zakwitną. Na wystawie w łódzkiej Palmiarni od dziś można podziwiać blisko 300 storczyków wielu odmian.

Orchidea uznawana jest obok róży za królową kwiatów. Urzeka różnorodnością barw i kształtów. Na świecie jest ich kilkadziesiąt tysięcy gatunków. Jak przekonują hodowcy, pierwsze storczyki kwitły już w epoce dinozaurów.

Jak na prawdziwą królową kwiatów przystało orchidea bywa kapryśna. Niełatwo zaspokoić jej wszystkie potrzeby, są jednak sztuczki które mogą sprawić, aby na naszych parapetach storczyki kwitły regularnie.

Storczyki są kwiatami egzotycznymi, pochodzą z Afryki, Ameryki Południowej i Azji. Orchidea to także idealna propozycja na wiązankę ślubną. Mówi się, że może konkurować nawet z samą Panną Młodą. W Ogrodzie Botanicznym można nie tylko zobaczyć najpiękniejsze okazy storczyków, ale również porozmawiać z ich hodowcami. Wystawę można oglądać do jutra przy ul. Krzemienieckiej 36/38.

ŁWD - J. Tokarczyk, A. Kasprzycki