Sąd Rejonowy w Łasku orzekł, że zatrzymanie Aleksandry Kozubskiej było bezzasadne. Kobieta pod koniec października robiąc zakupy w jednym z hipermarketów w Łasku źle zważyła pierogi. Gdy podtrzymywała ręką, jak mówi -nieświadomie, torebkę z jedzeniem, towar został niedoważony o złotówkę i 14 groszy. Mimo że uregulowała należność, na miejsce została wezwana policja a kobietę przewieziono w kajdankach na komisariat.

Zdaniem obrońcy Pani Aleksandry Kozubskiej, zatrzymanie kobiety przez funkcjonariuszy policji nie było konieczne, dlatego złożył do sądu wniosek o zbadanie zasadności tej decyzji.
Dziś sąd w Łasku przychylił się do argumentacji obrońcy. Teraz postanowienie i uzasadnienie zostaną przekazane do prokuratury, która do tej pory podtrzymywała, że wszystko odbyło się zgodnie z procedurami.
Nie wiadomo czy prokuratura będzie się odwoływała od decyzji sądu. Aleksandra Kozubska może domagać się teraz rekompensaty za bezpodstawne zatrzymanie.
Niezależnie od dzisiejszego orzeczenia, toczy się postępowanie przygotowawcze w sprawie oszustwa, którego miała dopuścić się pani Aleksandra niedoważając pierogów w sklepie. Jeśli sprawa trafi do sądu, obrońca będzie wnioskował o uniewinnienie kobiety. Jeśli jednak sąd orzeknie winnę, grozi jej kara grzywny lub nawet 2 lat więzienia.

ŁWD - M. Strześniewska-Jaśkiewicz