Do premiery "Les Miserables" - światowej sławy musicalu Claude`a-Michela Schönberga - w Teatrze Muzycznym w Łodzi pozostał jeszcze miesiąc. W przedstawieniu, do którego libretto zostało napisane na podstawie "Nędzników" Wiktora Hugo, biorą udział artyści z całej Polski - m.in z teatrów Roma i Rampa. Realizatorzy zapowiadają nowinki techniczne i zaskakujące rozwiązania formalne.

W główne role kobiece wcielają się warszawska artystka musicalowa Kasia Łaska - znana młodszej części widowni z przebojowej piosenki Elsy z Krainy Lodu "Mam tę moc" - jako Fantyna oraz Emilia Klimczak z Teatru Muzycznego jako jej córka Cosette. -
Myślę, że każda kobieta ma w sobie taką dziewczynkę jak Cosette, która spotyka miłość swojego życia i wszystko się udaje - mówi Klimczak.

Próby do spektaklu trwają od sierpnia. Kolejny etap to ustawianie scenografii i próby kostiumowe. "Les Miserables" jest największą dotychczasową produkcją Teatru Muzycznego w Łodzi. - To dzieło jest tak uniwersalne, jak "Skrzypek na dachu", ono mówi o sile człowieka i o tym, że nie wolno się poddawać, to są uniwersalne prawdy - uważa Zbigniew Macias, reżyser spektaklu.

Premierę "Nędzników" w Łodzi zaplanowano na 14 października.

(ŁWD - A. Stachura-Ścieszko)