Sąd Rejonowy w Zduńskiej Woli aresztował 36-latka podejrzanego o dokonanie rozboju na 75-letnim mężczyźnie. Jego 39-letnia wspólniczka została oddana pod dozór policji. Grozi im 12 lat więzienia.

   Zduńskowolscy policjanci otrzymali zgłoszenia o pobiciu mieszkańca osiedla Karsznice w Zduńskiej Woli, który z uwagi na poniesione obrażenia nie mógł otworzyć drzwi od własnego mieszkania. Policjantom pomogli strażacy, którzy przez okno dostali się do mieszkania, a następnie od środka otworzyli drzwi umożliwiając podjęcie dziań ratunkowych.
   Mundurowi w mieszkaniu zastali 75-latka z groźnie wyglądającymi obrażeniami twarzy, które w połączeniu z bólem uniemożliwiały mu swobodne wypowiedzenie się. Decyzją lekarzy mężczyzna został przewieziony do szpitala WAM w Łodzi. Tam stwierdzono u niego miedzy innymi pęknięcia i złamania kości twarzoczaszki. Dopiero po udzielaniu pomocy oraz zapatrzeniu ran 75-latek przedstawił łódzkim policjantom przebieg zdarzenia.
   Opowiedział, że 10 lipca do jego mieszkania przyszedł znany mu osobiście 36-letni mieszkaniec gminy Zapolice wraz ze swoją 39- letnią znajomą. Wtedy to napastnik przewrócił 75-latka na tapczan i pięściami zaczął zadawać mu uderzenia po głowie. Grążąc dalszym pobiciem i pozbawieniem życia zmusił pokrzywdzonego do wydania pieniędzy w kwocie 10 zł. Następnie wspólnie ze swoją znajomą przeszukali kieszenie pobitego mężczyzny skąd zabrali kolejne 2 zł.
   Po tych ustaleniach zduńskowolscy kryminalni zatrzymali wskazane przez pokrzywdzonego osoby. Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty dokonania rozboju. Decyzją Sądu 36-latek został tymczasowo aresztowany, a jego wspólniczka oddana pod dozór policji.
 (KWP w Łodzi, ŁWD)