Rytuał - tak brzmi hasło tegorocznego Game Jamu, imprezy, w trakcie której 50 osób, w 48 godzin tworzy gry komputerowe. Game Jam to impreza międzynarodowa. W tym roku po raz kolejny zawitała do Łodzi.

W Łodzi, 80 twórców gier komputerowych spotkało się na terenie WiMy. Global Game Jam trwa od piątku, bierze w nim udział ponad 30 tys. osób. Impreza równocześnie odbywa się w 80 krajach na całym świecie. Na stworzenie gry na zadany temat mają tylko 48 godzin.

- Oczywiście to nie będą jakieś duże produkcje, nie będą miały 20 godzin, nie będą to produkcje, które można zapakować i sprzedawać. Często powstają tutaj krótkie, 10-15 minutowe gry pełnowartościowe - mają początek i koniec - tłumaczy Łukasz Spierewka, organizator.

Tematem tegorocznej edycji imprezy jest słowo Rytuał. - Różni ludzie starają się interpretować to na różne sposoby. mamy dużo gier o tym, że jest magia, szamaństwo, ale mamy też grę o codziennych rytuałach - mówi Spierewka.

Na twórców najlepszych gier czekają nagrody. Gotowe gry będzie oceniać jury złożone m.in. z pracowników łódzkiej Politechniki. Wszystkie gry, które powstaną podczas Game Jamu zostaną umieszczone na stronie internetowej wydarzenia. Każdą będzie można wypróbować.
W. Ziomek - ŁWD